Jak dojechać do Port Lotniczy Katowice KTW Kraków z Krakowa z Katowic Bielska Białej prywatny transfer taxi taksówka przewóz osób

Rynek przewozu osób w Polsce to dość dynamiczna branża. Wyodrębniają się wyspecjalizowane gałęzie branży, która ciągle się rozwija i ewoluuje.
Kilka słów o transferach lotniskowych...
Transfer lotniskowy zdobywa w Polsce corwaz większe uznanie klientów. Nic w tym dziwnego, jeśli takie usługi są bardzo popularne w rozwiniętych krajach takich jak U.S.A.,
Wielka Brytnia, Niemcy, Belgia. Z tego rodzaju działalnością spotkamy się też w krajach chętnie odwiedzanych przez Polaków ze względu na wakacje (Turcja, Maroko, Egipt). Należy zwrócić uwagę, że transfer lotniskowy to usługa inna niż TAXI, UBER czy BOLT. Jest to forma przewozów skierowana do klientów o wyższych wymaganiach, którzy liczą na pewną usługę, wyjątkową obsługę, wyższy poziom standardu pojazdów. Pracownicy wykonujący transfery lotniskowe powinni się doskonale orientować w zasadach panujących na lotniskach, znać układ portów lotniczych, posługiwać się płynnie co najmniej językiem angielskim. Możliwość komunikacji w językach obcych jest szczególnie ważna ze względu na fakt obsługi zagranicznych gości polskich klientów.
Firmy świadczące usługi transferów lotniskowych to nie  tylko przewóz osób z miejsca na miejsce, to także szereg innych usług świadczonych dla firm, zagranicznych gości i turystów. To nowoczesne rozwiązania związane z dokonywaniem rezerwacji, płatności.
Usługi transferów lotniskowych przez wyspecjalizowane firmy spotkamy na lotniskach w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Katowicach oraz we Wrocławiu.

O rozwoju branży niech świadczy fakt liczby obsłużonych pasażerów w samym Krakowie w 2017 i 2018 roku.

 

 

2017

2018

liczba indywidualnych transferów lotniskowych 1-3 osoby

14000

17500

liczba obsłużonych biznesmenów

15500

21000

liczba indywidualnych wyjazdów do Auschwitz

3900

6000

liczba indywidualnych transferów pomiędzy lotniskami KRK i KTW

5000

6500

podane w tabeli to szacunkowe wartości wynikające z działalności wszystkich przewoźników w Krakowie

 

Szacowana wartość rynku transferów lotniskowych oraz usług towarzyszących w Krakowie to 18 500 000 zł rocznie. A należy pamiętać, że ta szacowana wartość dotyczy jedynie operacji związanych z odbiorem osób z lotniska i przewozem do portu lotniczego oraz związanych z wyjazdami wycieczkowym do Muzeum w Auschwitz oraz dotyczą prywatnych transferów lotniskowych wykonywanych pomiędzy lotniskami KRK i KTW.
Należy pamiętać, że sporo osób odwiedzających Kraków wybiera również opcje wycieczek:
- do Wieliczki
- do Zakopanego
- po mieście Kraków
- na Śląsk
oraz innych.

 

Na przykładzie Krakowa, można wskazać, że większość usług oferowanych jest na wysokim poziomie. Na przykład oferta Transferis24.pl umożliwia wybór pojazdów od komfortowych po naprawdę luksusowe limuzyny kojarzące się z przewozem najważniejszych osób w Państwie. Oferta Transferis24.pl oraz innych przewoźników umożliwia przemieszczanie większych grup osób (np. 4, 7-miu, 8-miu, a nawet 20-stu czy 50-ciu).

Jak widać na powyższym przykładzie, osoby podróżujące drogą powietrzną coraz częściej stawiają na wygodę i wybierają wyspecjalizowane firmy przewozowe, które gwarantują swoje usługi, a dzięki swojemu doświadczeniu oferują najwyższy poziom przejazdów w warunkach niedostępnych w taksówkach, uberach czy innych boltach.
Jest to tym bardziej zrozumiałem, że osobom korzystającym z połączeń lotniczych zależy na płynnych i bezproblemowych przejazdach oraz na tym, aby nie spóźnić się na lot. Dla zagranicznych gości działalność transferów lotniskowych i dostępność usługi ułatwia zwiedzanie Polski i jest ukłonem w stronę osób, chcących odwiedzić nasz kraj. Transfer lotniskowy umożliwia płynne przemieszczanie i poczucie bezpieczeństwa osobom, którym Polska jest stosunkowo obca, ale na tyle zachęcająca aby ją odwiedzić.

 

Szacowana wartość rynku w całej Polsce, na którym działają firmy oferujące między innymi przewozy lotniskowe to 300 000 000 - 400 000 000 zł. Przy czym ta wartość może okazać się większa - biorąc pod uwagę, że przejazdy z lotniska oraz na lotnisko to tylko część ich działalności. Jesteśmy dumni z obecności w tej gałęzi polskiej gospodarki, która daje satysfakcję i zadowolenie obywatelom Polski, ale przede wszystkim jest wizytówką polskiej gościnności i pracowitości, która jest jednym z pierwszych elementów, z którymi styczność mają zagraniczni goście w Polsce.

 

Katowice Airport KTW

 

Lotnisko położone tuż przy A1 - oddalone od centrum Katowic o około 50 km realizuje szereg połączeń rejsowych i czarterowych. Wynik odprawionych pasażerów za 2019 zamknie się liczbą około 4 850 000 osób. 
Najpopularniejsze kierunki obsługiwane z KTW to:

 

a) czartery:
 

 • Turcja to nr 1. Obsłużono 472 tysiące podróżnych.

 • Grecja - 467 tys. pasażerów

 • Egipt - 310 tys.

 • Hiszpania - 211 tys.

 • Bułgaria – 164 tys.

 

b) rejsy:
 

 • Wielka Brytania - 717 tys. podróżnych

 • Niemcy - 531 tys.

 • Włochy - 220 tys.

 • Norwegia - 195 tys.

 • Holandia - 190 tys.

 

O czym świadczą powyższe liczby? Z podanych wartości można wyczytać wiele innych informacji związanych z transportem. Transferis24.pl szacuje, że:

37% pasażerów samolotów korzystało z własnego pojazdu (lub wynajętego)
33% pasażerów na lotnisko dojechało lub zostało odebranych przez kogoś z rodziny lub znajomych
12% pasażerów na dojazd do/z lotniska wybrało TAXI
10% pasażerów skorzystało z transferów lotniskowych
8% wybrało połączenia autobusowe

Powyższe wartości wynikają z szacunków i obserwacji dokonywanych przez kierowców Transferis24.pl. 
Pozwala to jednak oszacować, że z usług firm oferujących transfery lotniskowe, w Porcie Lotniczym Katowice skorzystało 484 500 osób, co przekłada się na 161 500 przewozów (jeden przewóz to średnio 3 pasażerów). Nie mniej
jednak biorąc pod uwagę średnią cenę transferu lotniskowego na poziomie 243,05 zł netto daje to wartość rynku indywidualnych transferów lotniskowych na poziomie  39 244 500 zł rocznie na samym lotnisku KTW

Kraków Airport KRK 
Charakter tego lotniska jest nieco inny niż tego w Pyrzowicach (KTW). Ruch w tym porcie jest zdecydowanie większy. Cel podróży odprawianych pasażerów jest nieco inny. 
Ogólna liczba pasażerów odprawionych w 2019 roku to o 8 000 000 osób. 
Nieco inaczej rozkłada się też sposób dojazdu do portu lotniczego (lub podróż z lotniska do miejsca docelowego), wg. naszych szacunków jest to:
29% pasażerów samolotów korzystało z własnego pojazdu (lub wynajętego)
27% pasażerów na lotnisko dojechało lub zostało odebranych przez kogoś z rodziny lub znajomych
19% pasażerów na dojazd do/z lotniska wybrało TAXI
17% pasażerów skorzystało z transferów lotniskowych
8% wybrało połączenia autobusowe

 

Wynika z tego, że z transferu lotniskowego skorzystało 1 360 000 osób, a to przekłada się na 453 300 wykonanych transferów przy średniej cenie 190 zł (większość usług wykonywana jest w obrębie Krakowa, pozostała część to przewozy do górskich miejscowości i okolicznych ośrodków miejskich). Ogólnie rynek transferów lotniskowych w Krakowie to 86 127 000 zł

Ogólnie lotniska KRK i KTW generują rynek indywidualnych przewozów na poziomie 125 000 000 zł. W obrębie lotnisk działają zarówno profesjonalne firmy świadczące definiowalne usługi przewozu. Niestety można spotkać też firmy, które działają w szarej strefie nie gwarantując żadnego poziomu. 

Biorąc pod uwagę średnią cenę 

 

 

Przepraszamy - trwa uzupełnianie artukułu

 

#taxi #taksówka #przewozy #przejazdy #do #lotnisko #lotniska #port lotniczy #balice #kraków #pyrzowice #katowice #krk #ktw #waw #transfer #transfery #shuttle #transport #jak #dojechać #lotnisko im Jana Pawła II w Balicach #port lotniczy #międzynarodowy #jak dojechać na lotnisko #przewoźnik #bus #matusze #express line #ożarowic #transferis #transferis24 #wyjazdy #wycieczki #business transfer #rezerwacja #do zakopanego #do szczyrku #bielsko biała

+48 694 072 390   24/h

 1. pl
 2. en

REZERWACJA

WYCENA

Transfer lotniskowy w Krakow Balice Airport KRK i Port Lotniczy Katowice Pyrzowice KTW. Odbiór gości z lotnisk. Przewozy na lotniska w Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i Warszawie. Shuttle service - prywatny kierowca w rozsądnej cenie.

Transfery lotniskowe i wycieczki
Int. Airport Katowice KTW  Krakow Airport KRK Port Lotniczy Okęcie WAW

Transfery lotniskowe w Polsce

12 grudnia 2019

Powrót do listy aktualności

TRANSFERIS24.pl

Najczęściej wybierane transfery

Katowice Pyrzowice (KTW) - Kraków Balice (KRK)

Kraków - Pyrzowice (KTW)

Kraków Balice (KRK) - Katowice

Zakopane - Kraków Balice (KRK) 

Kielce - Katowice Pyrzowice (KTW)

Częstochowa - Kraków Balice (KRK)

Katowice Pyrzowice (KTW) - Katowice 

Kraków Balice (KRK) - Bielsko Biała

Szczyrk - Katowice Pyrzowice (KTW)

Kraków Balice (KRK) - Kraków

Katowice PKP - Kraków Balice (KRK)

Katowice Pyrzowice (KTW) - Rybnik

Akceptujemy:

 

             - gotówka

 

             - MasterCard

 

             - VISA

 

             - płatności                       

               elektroniczne

Transferis24.pl - gotówka sposób płatności akceptowalne przejazd z lotniska do airport kraków i portu lotniczego
Transferis24.pl - płatność kartą VISA MASTER CARD za transfer lotniskowy z Pyrzowic Katowic Krakowa Balic do Katowice do Kraków
Transferis24.pl - transfery i przewozy lotniskowe płatności kartą za przewozy na lotnisko
Transferis24.pl - imoje płatności elektoniczne on-line można płacić przez internet nowoczesne płatności za usługę przewozu na lotnisko transferu lotniskowego

2019

Śledź nas na: 

Transferis24.pl facebook transfer lotniskowy krakow balice katowice pyrzowice
Informacje i aktualności o Transferis24.pl - Twitter transfery lotniskowe krakow balice katowice pyrzowice
Transferis24.pl - instagram na instagram.com zdjęcia obrazki wydarzenia chwile transfery z transferów z przewozów przewozy do Pyrzowice i Balice Transport osób najlepsze zdjęcia
Transferis24.pl - Tripadvisor.com zdjęcia wydarzenia przewóz osób transfery lotniskowe z lotniska na lotnisko Kraków balice airport katowice pyrzowice międzynarodowy port lotniczy krk ktw katowice krakowa zakopane zakopanego szczyrk bielsko biała rybnik żory
Transferis24.pl transfery lotniskowe przewóz osób free wifi kraków katowice balice pyrzowice krk ktw